Haber

Arifiye’ye bağlı Boğazköy Mahallesi yeni içme suyu deposuna kavuştu

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Arifiye ilçesine bağlı Boğazköy Mahallesi’ne 50 metreküplük yeni içme suyu deposu yapıldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kentin hiçbir noktasında içme suyu sorunu yaşanmaması için depo ve hat çalışmaları kesintisiz sürdürülüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), bölgeye yaptırdığı 50 metreküplük depo ile Boğazköy Mahallesi’ndeki su sorununu analiz edecek.

Kurulan ve kısa sürede içme suyu hududuna bağlanacak olan hudut sayesinde bölge halkı kaliteli içme suyuna kesintisiz bir şekilde ulaşacak.

Bölgede 40 yıldır kullanılan ve deforme olması nedeniyle hizmet veremeyen deponun yerine yapılan yeni depo, mahalle sakinlerini sevindirdi.

Mahalle Muhtarı Ömer Odabaş, eski deponun yetersiz gelmeye başlaması nedeniyle su sorunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Konuyu ilettiğimizde SASKİ’nin yardımıyla sorunumuza hızlı bir şekilde çözüm sağladılar. Yeni depomuzun bağlantıları tamamlandığında bölgemizde içme suyu sorunu kalmayacak. Mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımız da burada. Verilen hizmetten çok memnun kaldım. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye hizmetlerinden dolayı mahalle sakinleri ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

haber-hocalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu