Haber

Buca Belediyesi afet bölgesine seyyar mutfak kurdu

Buca Belediyesi afet bölgesine portatif mutfak kurdu. Belediye, 5 bin kişilik portatif mutfak kamyonuyla, sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 öğün olmak üzere, ağır şartlar altında canla başla çalışan ekipleriyle depremzedelere hizmet veriyor.

Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ili etkileyen Türkiye tarihinin en büyük afetlerinden biri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Buca Belediyesi yaraları birlikte sarmak için harekete geçti. Bir yanda arama kurtarma çalışmaları yürüten Buca Belediyesi ekipleri, diğer yanda deprem bölgelerine gönderilen portatif mutfak TIR’ı ile depremzedelerin sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

MOBİL MUTFAK KURULDU

Bölgede seferber olan Buca Belediyesi, 5 bin kişilik yemek kapasiteli tam donanımlı portatif mutfak kamyonuyla Hatay Hassa’da günde 3 öğün yemek dağıtıyor. 6 aşçı, 4 teknik eleman, 1 sağlık çalışanı, 2 şoför, 1 kepçe operatörü ve 16 operasyon çalışanı ile hizmet veren portatif mutfak, hem kurtarma ekiplerine hem de depremzedelere sıcak yemek ulaştırıyor.

BUCAKUT SAHADA

36 işçi, 4 tam donanımlı arama kurtarma aracı, 2 ikram aracı ve 1 hayvan ambulansı ile harekete geçen belediyenin arama kurtarma ekibi BUCAKUT, Osmaniye’nin ardından Adıyaman’da da çalışmalarına devam ediyor.

18 TIR GÖNDERİLDİ

Öte yandan Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın davetlisi olarak ihtiyaç malzemelerini bağışlamak isteyen vatandaşlar belediyenin yardım toplama merkezlerine akın ediyor. Gelen yardımlar belediye çalışanları ve gönüllülerin yardımıyla ayıklanıp paketlenirken, toplam 18 TIR afet bölgesine sevk edildi.

HER TÜRLÜ YARDIMA HAZIRIZ

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, afet bölgesi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirterek, “Tüm ekip ve teçhizatımızla vatandaşlarımız için mücadele edeceğiz. Bu üzücü günlerde yanlarında olmak ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu