Haber

Rapor: Çin Barınma ve Tıbbi Bakımda İyileştirmeler Yapacak

Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinin merkezindeki Hefei’nin Luyang bölgesindeki bir akıllı sağlık merkezinde bir sağlık çalışanı, raporunu bir sakinine sunarken sağlık tavsiyesi veriyor, 15 Haziran 2022. (Fotoğraf: Ge Chuanhong/Xinhua)

PEKİN, 5 Mart (Xinhua) — Çin hükümetinin araştırma raporuna göre Çin, bu yıl konuttan tıbbi bakıma kadar çeşitli bölümlerde sürekli iyileştirmeler yapacak.

Pazar günü ulusal yasama organına sunulan raporda, Çin’in barınma geçim sistemini güzelleştireceği, insanların ilk evlerini satın almaları veya konut durumlarını iyileştirmeleri için bir temel oluşturacağı ve yeni sakinler ile gençlerin barınma sorunlarını çözmelerine yardımcı olacağı belirtildi.

Rapor ayrıca, daha kaliteli tıbbi kaynakların topluluk düzeyine yönlendirileceğini ve bölgeler arasında daha eşit bir şekilde dağıtılacağını vurguladı.

Rapora göre Çin, kadınların, çocukların, yaşlıların ve engellilerin yasal hak ve menfaatlerini korurken yaşlı bakımı hizmetlerini uyarlama ve doğumla ilgili destekleyici politikalar geliştirme konusunda kararlı.

sile-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu