Yaşam

“Şakacılar Okulu” İzmirli çocuklarla buluştu

İzmir Şehir Tiyatroları, ikinci çocuk oyunu “Şakacılar Okulu”nun prömiyerini yaptı. Salonu dolduran minikler oyunu ilgiyle izledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT), ikinci döneminde çocukları da unutmadı. İlk hediyesini geçtiğimiz yıl İzmirli çocuklara “Robinson Dans Etmeyi Öğreniyor” oyunuyla sunan İzBBŞT, “Şakacılar Okulu” oyununun da galasını yaptı. Kültürpark İzmir Sanat Sahnesi’nde çocuklarla buluşan “Şakacılar Okulu” minik tiyatroseverlerden tam not aldı. Oyun boyunca kahkahalara boğulan minikler, müziğe hep bir ağızdan eşlik etti. Maçın ardından kendilerine özel yapılan fotoğraf çekimi alanında uzun kuyruklar oluştu.

“Bir burun yeter”
Alman oyun yazarı Friedrich Karl Waechter tarafından yazılan ve Türkçeye Yücel Erten tarafından çevrilen oyun; otoriter öğretmen Dr. Border ile yerlerinde duramayan dört afacan soytarının eğlenceli ve öğretici maceralarını sahneye taşıyor. Burak Şentürk’ün yönettiği “Aptallar Okulu”nda Ferahi Aksavaş, Selen Şeşen, Melis Efor, Dilara Ecem Okudan, Deniz Gürzumar ve Sonay Eren rol alıyor. ‘Bir burun yeter’ mottosuyla sahnelenen oyunun dramaturjisini Ege Kızık, sahne tasarımını Anıl Işık, kıyafet tasarımını Deniz Bilgili, ışık tasarımını İsmail Sağır üstlendi. . Oyunun müziklerini İzBBŞT oyuncuları Selen Şenen ve Deniz Gürzumar besteledi.

Aptallar Okulu, 7 ve 21 Mayıs tarihlerinde Kültürpark İzmir Sanat Sahnesi’nde sahnelenecek. Maçın biletleri İzBBŞT gişelerinde, AASSM’de ve kultursanat.izmir.bel.tr internet sitesinde satışa sunuldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu