Haber

Ünsal Ban’ın ‘video gönderdim’ dediği Yargıtay savcısı için mahkemeden tanık olarak dinlenme kararı

Sedat Peker’in paylaşımları sonrası “organize suç örgütü elebaşıyla kişisel verileri paylaşmak”, “tehdit” ve “şantaj” suçlamalarıyla Ağustos ayında tutuklanan Ünsal Ban ve boşanma aşamasına gelen eşi, Boşanma aşamasına gelen Zehra Taşkesenlioğlu’nun elinde bıçak var. Kendisini tehdit ettiği videoyu sosyal medyada yayınlanmasından 10 gün önce Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Fuat Uslu ile paylaştığını söyledi.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre Ban, “Paylaşma sebebim eşim ve abim tarafından ölümle tehdit edilmemdir. Bana bir şey olursa savcı olduğu için gerekli adli mercilere vermesini söyledim. sahneyi WhatsApp uygulaması üzerinden gönderdi.” Mahkeme, Uslu’nun tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Ne oldu?

Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun, Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sermaye artırımı için 12 milyon TL rüşvet istediğini iddia etti. Peker, Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini, ardından Başkan Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun Sineren’e ulaşarak söz konusu danışmanlık şirketi ile görüşmeye geldiklerini ifade etti. Sineren ise söz konusu iddiaları doğruladı.

Peker, tartışmalarının devamında Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban’ın çektiğini söylediği bir görüntüyü de paylaştı. Videoda Zehra Taşkesenlioğlu’nun elinde bıçakla “Siz ikiniz para kazanacaksınız diye beni yakıyorsunuz” diye bağırdığı görüldü. Videonun paylaşılmasının ardından Ban, Peker’in iddialarını kabul etti ancak videoyu kendisinin göndermediğini söyledi.

Peker, “Ünsal Ban ile birkaç kez telefonda görüştüm. O da öldürüleceğini düşünüyor. Hatta eşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun silahlı saldırısına uğradığı olaydan sonra gizlice çektiği görüntüleri bile bana yolladı. evde otururken bıçakladılar ve kısmen yaraladılar.” .

Ağustos 2022’de AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu’nun eşi Ünsal Ban’a boşanma davası açtığı ve 70 milyon lira (2,5 milyon dolar) tazminat talep ettiği ortaya çıktı. Çiftin yaklaşık 5 milyon euroya Malta bayraklı bir tekne kiraladığı da ortaya çıktı. Tüm bu gelişmeler yaşanırken Zehra Taşkesenlioğlu, boşanma aşamasında olan eşi Ünsal Ban ve Sedat Peker’den şikayetçi olmuştu. Bunun üzerine Ban, Muğla’nın Milas ilçesinde boşanma aşamasında olan eşi Zehra Taşkesenlioğlu’na ilişkin kişisel bilgileri organize suç örgütü başkanıyla paylaşmak, tehdit ve şantaj yapmak suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklandı. (HABER MERKEZİ)

salpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu