Haber

Depremde hayatını kaybeden 3 kişi memleketleri Mardin’de toprağa verildi.

Türkiye tarihinin en büyük felaketini yaşıyor.

Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adana, Şanlıurfa, Kilis, Hatay, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Malatya ve Gaziantep’in de aralarında bulunduğu 10 ilde binlerce bina yıkıldı.

Şanlıurfa ve Kilis’te arama kurtarma çalışmalarında sona gelinirken, diğer illerde çalışmalar sürüyor.

Bu büyük felakette bugüne kadar 14 binden fazla insan hayatını kaybetti. Kayıp sayısının artmasından endişe edilen Türkiye’nin yası tutuldu.

Tarihin en büyük kayıplarından birini yaşadığımız bu günlerde, kaybettiğimiz canlar için defin işlemleri başladı.

Hatay’da vefat eden baba-kıza Mardin’de veda

Hatay’da ikamet eden Kardiyoloji Uzmanı Dr. Mehmet Faruk Aksoy ve kızı Niğda Aksoy, yaşadıkları binanın yıkılması sonucu enkaz altında kaldı.

AFAD, UMKE ve Kızılay gruplarının çalışmaları sonucunda depremin üçüncü gününde enkaz altında cansız bedenleri bulundu. Aksoy ve kızının cenazeleri memleketleri Mardin’in Mazıdağı ilçesine getirildi.

Baba ve kızının cenazesi, Mehmet Faruk Aksoy’un doğup büyüdüğü Ortaklı Mahallesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Malatya’ya 6 ay önce iş için taşınan iki kişi toprağa verildi.

Öte yandan 6 ay önce iş için Malatya’ya taşınan Teyfik Bulut ve eşi Rahime Bulut, Kahramanmaraş’ta meydana gelen şiddetli sarsıntı nedeniyle ikamet ettikleri Malatya’da yakalandı.

Oturdukları binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalan çift, arama kurtarma ekipleri tarafından enkazdan çıkarıldı. Teyfik Bulut’un cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Kocakent Mahallesi’ne getirildi.

Teyfik Bulut’un eşi Rahime Bulut’un cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi İzmir’e götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu