Yaşam

‘Kahtalı Miçe’ depremde 25 yakınını kaybetti

Merkezi Maraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler, 10 ilde büyük yıkıma ve binlerce can kaybına neden oldu. Afet bölgesinde 3 aydır olağanüstü hal ilan edilirken depremden en çok etkilenen illerden biri Adıyaman oldu.

‘Kahtalı Miçe’ lakaplı Türk Halk Müziği sanatçısı Mustafa Aslan da memleketi Adıyaman’da depreme yakalandı. Page 2’nin haberine göre Kahtalı Fareler (70), depremde 25 yakınını kaybetti.

Aslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

KAHALI FARE KİMDİR?

Asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Miçe, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde doğdu. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulunda okudu. Çocukken pamuk tarlasında çalıştığı için ilkokulu dokuz yılda bitirebilmiştir. Dış sınavlara girerek ortaokul diplomasını aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da düğün ve konserlerde türküler seslendirdi. Okuldan mezun olduktan sonra İl Beden Eğitimi Müdürlüğü’nde göreve başladı. 1989-1990 yılları arasında Antep’te yaşayan Kahtalı Miçe, 1991 yılında İstanbul’a göç etmiş ve bir süre burada yaşadıktan sonra Urfa’ya yerleşmiştir. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. Kahtalı Miçe’nin dört çocuğu var. (HABER MERKEZİ)

goynukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu