Haber

Rusya İnsan Hakları Konseyi Başkanı: Daha adil bir dünya düzeni kurulmalı

Kahire’deki Rus Bilim ve Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Modern Dünyanın İnsanı ve Değerleri‘Üniversiteler arası konferansta konuşuyoruz’ Rusya Devlet Başkanına bağlı İnsan Hakları Konseyi Lideri Valeriy FadeyevHer milletin bağımsız egemenlik ve gelişme hakkına sahip olduğunu belirterek, daha adil bir dünya düzeninin kurulması gerektiğini söyledi.

Fadeyev, ” Her ulus kendi bağımsız egemenliğini geliştirme hakkına sahiptir. Rusya’nın barışa yönelik tutumu budur ve bu tutum kazanacaktır. Umarım daha adil bir dünya düzeni kurulur. Bu günleri göremeyebiliriz ama bu kaçınılmaz” söz konusu.

Dünyadaki çeşitliliğin daha etkili ve eşitlikçi kalkınmanın anahtarı olduğunu vurgulayan Fadeyev, Aralık ayının 10 Aralık 1948’de Paris’te BM Genel Konseyi tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 75. yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: : “ Belgeyi hazırlayanlar, belgenin ülkelerin iç işlerine müdahale için bir silaha dönüştürüleceğini düşünmüyorlardı. Bu, deklarasyonda belirtilen ideallere ihanettir. 75’inci yılımızı kutlarken, başkalarına dayatmaya gerek olmadığının altını çiziyoruz.“dedi.

kosehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu