Haber

Bodrum Mümtaz Ataman Caddesi’nde Asfalt Çalışması Tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’un Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele Sokaklarındaki sıcak asfalt ve yol çizgi çalışmalarını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde dini ve çağdaş ulaşım için yol çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Bodrum’da Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddelerinde sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Gruplar, bölgedeki yol işaretleme çalışmalarını da tamamlayarak levha montajına başladı.

3 Bin Metre Sıcak Asfalt Çalışması Yapıldı

Muğla’nın nadide turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’da Büyükşehir Belediyesi’nin yolları yenileniyor. Çalışmalar kapsamında ekipler, 3 bin metre uzunluğundaki Mümtaz Ataman, Atatürk ve İskele caddelerindeki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.

45 Milyon TL Yatırım

Çalışmalar kapsamında Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddelerinde asfalt ve parke kaplamaları kaldırıldı. Teras çalışmalarının tamamlanmasının ardından plentmix temel kaplama, sıcak bitümlü karışım, binder kaplama ve aşınma tabakası serildi. Caddelerde duraklar, otopark cepleri ve kavşak düzenlemeleri aynı anda yapılırken, proje 45 milyon 984 bin 600 TL’ye mal oldu.

Mümtaz Ataman ve Atatürk Caddelerinde sıcak asfalt çalışmalarının ardından

yağmur suyu ızgaraları, kanalizasyon kapakları, telekom kapakları vb. için kapak yükseltme çalışmalarına başlandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu